|  | 

Hobby

Zróżnicowanie

Zróżnicowanie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (18)Poszczególne części krainy określanej jako Kaszuby bardzo się od siebie różnią i to nie tylko pod względem ukształtowania terenu, ale również da się na nich zaobserwować potężne różnice kulturowe. Nawet język kaszubski zupełnie inaczej brzmi w okolicach Jastarni, inaczej w Łebie, a jeszcze inaczej w Kościerzynie czy Kartuzach. Można to sprawdzić odbywając wycieczki do wspomnianych miejsc, poznając obyczaje, które nadal bywają przez miejscowych kultywowane. Wbrew pozorom Kaszubi ani etnicznie, ani kulturowo nie są skazani na wymarcie. W samym powiecie puckim ludzi którzy posługują się rodzimą mową jest bardzo dużo i wcale niekoniecznie dotyczy to osób starszych. Znajdujące się w regionie szkoły organizują nawet olimpiady języka kaszubskiego w których udział biorą dziesiątki młodych ludzi. Poszczególne części Kaszub pod niektórymi względami są jednak do siebie podobne. We wszystkich jednym z głównych źródeł dochodów mieszkańców jest turystyka. Kaszubi powoli uczą się gościnności i zarabiania na przyjezdnych.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

zroznicowanie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Hotel i restauracja Wałbrzych

    Hotel i restauracja Wałbrzych

    Wałbrzych – tu warto się zatrzymać Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym, akademickim i naukowym. Dawniej miasto było bardzo ważnym i potężnym ośrodkiem przemysłowym Dolnego Śląska. Obecnie powoli miasto wykorzystuje swoje atrakcje, aby stać się także ośrodkiem turystycznym. Warto się tu zatrzymać choć na chwilę, aby poznać walory turystyczne togo miejsca, a najlepsze miejsce na bazę wypadową

  • Hotele Kujawsko Pomorskie

    Hotele Kujawsko Pomorskie

    Wynajęcie hotelu na imprezę firmową Wynajęcie hotelu na imprezę firmową może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Takie imprezy powinny być odpowiednio zorganizowane, tak aby uczestnicy mogli skupić się na dobrej zabawie i nawiązywaniu lepszych relacji ze swoimi współpracownikami. Dobrym pomysłem mogą okazać się przede wszystkim hotele Kujawsko Pomorskie, których na terenie tego województwa nie brakuje.