|  | 

Hobby

Turystyka piesza. Od czego zacząć?

Turystyka piesza. Od czego zacząć?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie53.jpgTurystyka piesza to dział, który stracił nieco na popularności. W dobie dostępności innych opcji przemieszczania się, samochodów, motocykli, rowerów, turystyka piesza wydaje się przeżytkiem. nie jest tak. Turystyka piesza może być fascynująca. Pieszo można dostać się praktycznie wszędzie, wejść tam, gdzie nie da się wjechać żadnym pojazdem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by z pojazdów korzystać, dojeżdżając do miejsca, które chcemy zwiedzić i dalej poruszać się już na piechotę.

Od czego zacząć? Przede wszystkim nie należy myśleć o zbyt długich wycieczkach na początku swojego spotkania z pieszą turystyką. O wiele lepiej zacząć od wypadów około dziesięciokilometrowych, jednodniowych, dopiero z czasem zdecydować się na dłuższe wycieczki, marsze w trudniejszym terenie, czy zwiedzanie trudno dostępnych miejsc. Jeśli w ten sposób zaczniemy turystykę pieszą, przede wszystkim nie zniechęcimy się, uznając, że jest trudna, wyćwiczymy organizm, zyskamy więcej kondycji, dzięki czemu dalsze marsze w przyszłości nie będą większym problemem.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

turystyka-piesza-od-czego-zaczac

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Hotel i restauracja Wałbrzych

    Hotel i restauracja Wałbrzych

    Wałbrzych – tu warto się zatrzymać Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym, akademickim i naukowym. Dawniej miasto było bardzo ważnym i potężnym ośrodkiem przemysłowym Dolnego Śląska. Obecnie powoli miasto wykorzystuje swoje atrakcje, aby stać się także ośrodkiem turystycznym. Warto się tu zatrzymać choć na chwilę, aby poznać walory turystyczne togo miejsca, a najlepsze miejsce na bazę wypadową

  • Hotele Kujawsko Pomorskie

    Hotele Kujawsko Pomorskie

    Wynajęcie hotelu na imprezę firmową Wynajęcie hotelu na imprezę firmową może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Takie imprezy powinny być odpowiednio zorganizowane, tak aby uczestnicy mogli skupić się na dobrej zabawie i nawiązywaniu lepszych relacji ze swoimi współpracownikami. Dobrym pomysłem mogą okazać się przede wszystkim hotele Kujawsko Pomorskie, których na terenie tego województwa nie brakuje.