|  | 

Rekreacja

Turystyka, a poznanie innych kultur

Turystyka, a poznanie innych kultur
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie53.jpgPodróżowanie po świecie jest doskonałą okazją do rozwinięcia swojej wiedzy o świecie, a także zrewidowania i skonfrontowania swoich poglądów dotyczących zwyczajów i tradycji pochodzących z innych miejsc kuli ziemskiej.
Uprawianie turystyki jest znakomitą pasją, która umożliwia dogłębne i całościowe poznanie światowego dziedzictwa kulturowego. Dzięki podróżom możemy zobaczyć różnego typu zabytki wytworzone na przestrzeni dziejów przez różne cywilizacje, dzięki czemu poznajemy nie tylko historię świata, ale dowiadujemy się w jaki sposób ludzkość rozwijała swoje zdolności i dochodziła do punktu rozwoju, w którym znajduje się obecnie.
Wyjazdy turystyczne sprawiają, że stykamy się z zupełnie dla nas obcymi, często niezrozumiałymi, zadziwiającymi, a często też budzącymi w nas sprzeciw tradycjami, obyczajami, czy obrzędami pochodzącymi z różnych kultur. Takie poznanie pozwala nam głębiej zastanowić się nie tylko nad naszym życiem i podejściem do świata i ludzi, ale także zapoznać się, zrozumieć, oraz poznać sens tych wszystkich tradycji.
Dzięki temu stajemy się bardziej wyrozumiali dla wielu różnic społecznych i kulturowych. Przestajemy już z łatwością negatywnie oceniać innych i dostrzegamy, że świat nie jest czarno ? biały.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

turystyka-a-poznanie-innych-kultur

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Hotele na konferencje Kraków

    Hotele na konferencje Kraków

    Kraków miastem rozwoju Kraków jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Uroki miasta, liczne zabytki na czele z Zamkiem Królewskim na Wawelu, Stare Miasto wraz z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, magiczny Kazimierz a także niedaleka odległość od gór powoduje, że do Grodu Kraka podróżuje coraz więcej osób, zarówno w celach turystycznych, jak

  • Hotel z basenem Mazury

    Hotel z basenem Mazury

    Mazury cud natury Mazury zachęcają do ich odwiedzania nie tylko wielością jezior, ale także pięknymi widokami. Turyści na Warmię i Mazury przyjeżdżają i latem i zimą. To właśnie dla zimowych turystów dobrym rozwiązaniem jest hotel z basenem mazury. Z takiej opcji można skorzystać również latem. Wiemy przecież, że od kilku lat pogoda w miesiące wakacyjne