|  | 

Podróże

Monterrey

Monterrey
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

organizacja imprez (5)Monterrey (nazywane także Sułtanem Północy lub Miastem Gór) jest trzecim pod względem wielkości i liczebności miastem Meksykańskich Stanów Zjednoczonych. Cała aglomeracja liczy sobie około trzy miliomy osiemset tysięcy mieszkańców.
Miasto słynie z tego, że (oprócz oczywiście aspektów turystycznych) mieści się w nim prawdziwe centrum biznesowe kraju. Niezliczona ilość wielkich korporacji międzynarodowych ma tu swoje siedziby i filie. Miasto jest drugim najbogatszym miastem w kraju (a w rankingu światowym znajduje się na wysokim 63 miejscu) a co ważniejsze uznawane jest za najbezpieczniejsze miasto w tym regionie świata, co dla przeciętnego turysty mającego stereotypowe pojęczcie, co dzieje się w dużych (i nie tylko) miastach Ameryki Łacińskiej nie jest bez znaczenia, (ale i w tym mieście zaczyna coraz więcej mieć do powiedzenia mafia narkotykowa).W czasach przedkolumbijskich w tym regionie nie było stałego osadnictwa, natomiast zatrzymywały się tu koczownicze ludy (nomadowie) z plemienia Chichimeków (był to lud żyjący na suchych stepach dzisiejszego północnego Meksyku o charakterze koczowniczym i myśliwskim, wojowniczy. W czasach konkwisty buntujący się przeciwko najeźdźcom i czynnie się im przeciwstawiając).
Niedaleko gęsto zaludnionej aglomeracji znajdują się piękne tereny górzyste i półpustynne, które wchodzą w skład jednego z parków narodowych Meksykańskich Stanów Zjednoczonych ? Parque National Las Cumbes De Monterrey, który ze względów na swoje walory warto odwiedzić.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

monterrey

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Tanie hotele pod Warszawą

    Tanie hotele pod Warszawą

    Tanie noclegi pod Warszawą Warszawa jest jedynym z najczęściej odwiedzanych polskich miast. Podróżni przyjeżdżają tu nie tylko w celach turystycznych, ale też biznesowych. Jeżeli czeka nas pobyt w stolicy, często martwimy się kosztami zakwaterowania. Nie jest to jednak żaden problem, wystarczy tylko dokładnie zapoznać się z dostępną ofertą noclegów. Bardziej korzystne ekonomicznie są z pewnością

  • Hotele Jastrzębia Góra

    Hotele Jastrzębia Góra

    Hotel nad morzem Wakacje nad morzem są marzeniem większości Polaków. Większość z nas uwielbia spędzać swój wolny czas nad naszym pięknym, polskim wybrzeżem. Jeśli nie mamy jeszcze planów na idealny wakacyjny urlop, powinniśmy zastanowić się właśnie nad wakacjami nad morzem. Obecnie istnieje jeszcze możliwość znalezienia noclegu nad polskim wybrzeżem. Nasze morze pokochali nie tylko Polacy,