|  | 

Noclegi

Miasto Meksyk

Miasto Meksyk
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

tanie hotele (6)Na wyspie, gdzie Aztekowie zbudowali swoją stolicę znajduje się obecnie centrum współczesnego miasta. Jest to Plaza de la Constitucion albo jak zwyczajowo nazywa się ten rejon Zocalo. W północne części stoi ogromna, barokowo ? klasycystyczna Katedra Miejska, a na ruinach królewskiego pałacu Azteków stoi Narodowy Paląc, który jest ośrodkiem władzy wykonawczej Meksykańskich Stanów Zjednoczonych. To w tym pałacu rezydował wicekról Nowej Hiszpanii. W mieście jest ogromna ilość budowli sakralnych, z których większość została wybudowana w siedemnastym i osiemnastym wieku. Do dzisiaj przetrwały także domy mieszkalne i pałace z osiemnastego wieku. W mieście jest wydzielona Zona Rosa, czyli Różowa Strefa, która jest dzielnicą najbardziej atrakcyjną turystycznie i rozrywkowo.
Na południowo- wschodniej części miasta położone jest Xochimilco, miasteczko wchłonięte przez szybko się rozrastającą aglomerację, do którego turyści chętnie zaglądają ze względu na ?pływające ogrody?. Atrakcja ta ma swoją tradycję jeszcze z czasów prekolumbijskich: są to indiańskie łodzie wykonane z trzciny, na których Indianie w tradycyjny od wieków sposób hodują rośliny.
Na północnym krańcu miasta znajduje się miejsce, do którego co roku zdąża ogromna ilość pielgrzymek religijnych. Jest to Villa Gustavo A. Madero, dzielnica słynąca z cudownego ołtarza ?Dziewicy z Guadalupe?.
Dawne historyczne centrum Meksyku jest dziś bardziej atrakcją turystyczną: wielkie centra handlowe i ośrodki przemysłowe położone są na obrzeżach miasta.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

miasto-meksyk

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Hotel spa Mazury

    Hotel spa Mazury

    Hotel spa Mazury Właśnie mamy za sobą już połowę wakacji! Warto więc wykorzystać lato do cna i cieszyć się nim, bo za rok nic już nie będzie takie samo. Dlatego proponuję Ci odpocząć trochę od pracy i wyrwać się z domu. Najlepiej będzie jeśli zabierzesz ze sobą rodzinę albo przyjaciół! W końcu najweselej dzielić wspomnienia

  • Luksusowy hotel nad morzem

    Luksusowy hotel nad morzem

    Jak zaplanować wakacje nad morzem? Marzysz o wakacjach nad morzem Bałtyckim? Nic dziwnego, w dzisiejszych czasach coraz więcej turystów decyduje się spędzić tam urlop. Znajdziesz tam całe mnóstwo atrakcji oraz ciekawych miejsc do zwiedzania. Będziesz mógł spróbować kąpieli w morzu, albo spokojnie poleżeć na plaży. Pamiętaj, że wybierając się na takie wczasy powinieneś wcześniej wszystko