|  | 

Hobby

Hotel i restauracja Wałbrzych

Hotel i restauracja Wałbrzych
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Wałbrzych – tu warto się zatrzymać

Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym, akademickim i naukowym. Dawniej miasto było bardzo ważnym i potężnym ośrodkiem przemysłowym Dolnego Śląska. Obecnie powoli miasto wykorzystuje swoje atrakcje, aby stać się także ośrodkiem turystycznym. Warto się tu zatrzymać choć na chwilę, aby poznać walory turystyczne togo miejsca, a najlepsze miejsce na bazę wypadową stanowi to hotel i restauracja wałbrzych słynie przede wszystkim z zamku Książ, położonego w Książańskim Parku Krajobrazowym. O powstaniu zamku Książ opowiada legenda, według której warowną siedzibę wzniósł tutaj cesarski rycerz Funkenstein. Jako młody giermek miał on podarować swemu władcy worek znalezionego przypadkiem w lesie węgla, co tak zachwyciło obdarowanego, że natychmiast awansował chłopaka i rozkazał też udać się w pobliską okolicę, aby odnaleźć cenne miejsce i wybudować tam obronny gród, strzegący czarnego skarbu. Według legendy wydarzenie to miało mieć miejsce w roku 933. Oprócz zamku na terenie Parku znajdują się również romantyczne ruiny Stary zamek Książ oraz pozostałości budynków z czasów II Wojny Światowej. Dodatkowym walorem jest występowanie niezwykle cennych gatunków roślin i zwierząt. Zwiedzając okolicę nie można pominąć Palmiarni wybudowanej przez ostatnich władców zamku. Znajduje się w niej około 80 gatunków roślin z całego świata m.in.: kolczaste wilczomlecze, opuncję, krzewy kawowca i bananowca oraz cytryny i mandarynki. Ciekawostką jest to, że ściany wewnętrzne palmiarni wyłożone są zastygłą lawą z wulkanu Etna.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

hotel-i-restauracja-walbrzych

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Hotele Kujawsko Pomorskie

    Hotele Kujawsko Pomorskie

    Wynajęcie hotelu na imprezę firmową Wynajęcie hotelu na imprezę firmową może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Takie imprezy powinny być odpowiednio zorganizowane, tak aby uczestnicy mogli skupić się na dobrej zabawie i nawiązywaniu lepszych relacji ze swoimi współpracownikami. Dobrym pomysłem mogą okazać się przede wszystkim hotele Kujawsko Pomorskie, których na terenie tego województwa nie brakuje.

  • Kursy i szkolenia spadochronowe AFF

    Kursy i szkolenia spadochronowe AFF

    Każdy z nas szuka rozrywki, dzięki której podskoczy nam adrenalina. Jednym z coraz bardziej popularnych na to sposobów są skoki spadochronowe. Decydując się na skakanie ze spadochronem najważniejsze jest to, abyśmy nie mieli lęku wysokości. Skoki ze spadochronem wykonywane są ze specjalnego samolotu. Jednak amatorzy nie mogą samodzielnie wykonywać takich skoków. Kursy i szkolenia spadochronowe