|  |  |  | 

Hobby Pojezierze suwalskie noclegi Warszawa Trapani Loty

Guadalajara

Guadalajara
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

agroturystyka (10)Guadalajara jest stolicą stanu Jalisco a także jest siedzibą gminy o tej samej nazwie. Miasto usytuowane jest w centralnym regionie stanu w pacyficzno ? zachodniej części Meksykańskich Stanów Zjednoczonych. Guadalajara jest drugim pod względem zaludnienia (zaraz po stolicy kraju Meksyku) miastem w Meksyku, w którym mieszka około milion sześćset tysięcy osób a całą aglomeracja liczy sobie cztery miliony trzysta trzydzieści tysięcy ludzi. Obszar Guadalajary jest także drugim obszarem na terenie tego kraju pod względem gęstości zaludnienia.
W Guadalajarze rozwinięty jest przemysł zarówno tradycyjny bazujący na produkcji butów, tekstyliów i przetwórstwo spożywcze, ale dzięki międzynarodowym firmom rozwinęły się także nowe zwłaszcza technologie informatyczne.
Miasto uważane jest także za centrum kultury Meksykańskich Stanów Zjednoczonych i kolebkę Mariachi czyli charakterystycznej dla Meksyku muzyki i muzyków ją uprawiających. W mieście odbywają się duże imprezy kulturalne na przykład Międzynarodowy Festiwal Filmowy.
W obrębie historycznej części miasta jest usytuowanych wiele pięknych miejsc wartych zwiedzenia chociażby piękne parki i place.
Są także piękne zabytki jak na przykład Katedra Metropolitalna, której budowa zaczęła się już w 1558 roku (w dziewiętnastym wieku trzęsienie ziemi zniszczyło dwie wieże, które zostały jednak gruntownie odbudowane). Katedra uważana jest za jeden z ważniejszych symboli miasta.
Innymi ciekawymi budowlami są Pałac Sprawiedliwości, stary budynek Uniwersytecki oraz liczne tutaj budowle sakralne przypominające, że kościół katolicki miał w tym rejonie świata swój wkład w jego rozwój.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

guadalajara

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Gdańsk Stavanger i Gdańsk Manchester

    Gdańsk Stavanger i Gdańsk Manchester

    Gdańsk Manchester i Gdańsk Stavanger Samolotem koniecznie Gdańsk Stavanger oraz Gdańsk Manchester to nader trafione połączenia lotnicze, a potwierdza to liczba osób korzystających z nich. Wielka Brytania oraz Norwegia to kierunki, które są w obecnej dobie szczególnie uczęszczane przez sporą grupę naszych rodaków. W tych dwóch krajach pracuje i nawet mieszka już na stałe wielu

  • Hotel z basenem Mazury

    Hotel z basenem Mazury

    Mazury cud natury Mazury zachęcają do ich odwiedzania nie tylko wielością jezior, ale także pięknymi widokami. Turyści na Warmię i Mazury przyjeżdżają i latem i zimą. To właśnie dla zimowych turystów dobrym rozwiązaniem jest hotel z basenem mazury. Z takiej opcji można skorzystać również latem. Wiemy przecież, że od kilku lat pogoda w miesiące wakacyjne