|  | 

Hobby

Guadalajara

Guadalajara
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

agroturystyka (10)Guadalajara jest stolicą stanu Jalisco a także jest siedzibą gminy o tej samej nazwie. Miasto usytuowane jest w centralnym regionie stanu w pacyficzno ? zachodniej części Meksykańskich Stanów Zjednoczonych. Guadalajara jest drugim pod względem zaludnienia (zaraz po stolicy kraju Meksyku) miastem w Meksyku, w którym mieszka około milion sześćset tysięcy osób a całą aglomeracja liczy sobie cztery miliony trzysta trzydzieści tysięcy ludzi. Obszar Guadalajary jest także drugim obszarem na terenie tego kraju pod względem gęstości zaludnienia.
W Guadalajarze rozwinięty jest przemysł zarówno tradycyjny bazujący na produkcji butów, tekstyliów i przetwórstwo spożywcze, ale dzięki międzynarodowym firmom rozwinęły się także nowe zwłaszcza technologie informatyczne.
Miasto uważane jest także za centrum kultury Meksykańskich Stanów Zjednoczonych i kolebkę Mariachi czyli charakterystycznej dla Meksyku muzyki i muzyków ją uprawiających. W mieście odbywają się duże imprezy kulturalne na przykład Międzynarodowy Festiwal Filmowy.
W obrębie historycznej części miasta jest usytuowanych wiele pięknych miejsc wartych zwiedzenia chociażby piękne parki i place.
Są także piękne zabytki jak na przykład Katedra Metropolitalna, której budowa zaczęła się już w 1558 roku (w dziewiętnastym wieku trzęsienie ziemi zniszczyło dwie wieże, które zostały jednak gruntownie odbudowane). Katedra uważana jest za jeden z ważniejszych symboli miasta.
Innymi ciekawymi budowlami są Pałac Sprawiedliwości, stary budynek Uniwersytecki oraz liczne tutaj budowle sakralne przypominające, że kościół katolicki miał w tym rejonie świata swój wkład w jego rozwój.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

guadalajara

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Hotel i restauracja Wałbrzych

    Hotel i restauracja Wałbrzych

    Wałbrzych – tu warto się zatrzymać Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym, akademickim i naukowym. Dawniej miasto było bardzo ważnym i potężnym ośrodkiem przemysłowym Dolnego Śląska. Obecnie powoli miasto wykorzystuje swoje atrakcje, aby stać się także ośrodkiem turystycznym. Warto się tu zatrzymać choć na chwilę, aby poznać walory turystyczne togo miejsca, a najlepsze miejsce na bazę wypadową

  • Hotele Kujawsko Pomorskie

    Hotele Kujawsko Pomorskie

    Wynajęcie hotelu na imprezę firmową Wynajęcie hotelu na imprezę firmową może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Takie imprezy powinny być odpowiednio zorganizowane, tak aby uczestnicy mogli skupić się na dobrej zabawie i nawiązywaniu lepszych relacji ze swoimi współpracownikami. Dobrym pomysłem mogą okazać się przede wszystkim hotele Kujawsko Pomorskie, których na terenie tego województwa nie brakuje.