|  |  | 

Hobby Rymanow nocleg z dzieckiem

Atrakcje turystyczne Warszawy

Atrakcje turystyczne Warszawy
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Atrakcje turystyczne Warszawy (1)Warszawa jest bardzo pięknym miastem. Oferuje ona dużą ilość atrakcji. Atrakcje turystyczne Warszawy są znane w całej Europie.

W Warszawie znajduje się duża ilość zabytkowych miejsc. Jednym z nich jest Plac Zamkowy, na którym znajduje się Zamek Królewski oraz Kolumna Zygmunta. Warto zobaczyć Rynek Warszawy, na którym znajduje się symbol miasta, czyli warszawska syrenka. Znajduje się tu też piękny Pałac w Wilanowie, który choć położony na obrzeżach Warszawy, to jednak jest miejscem, które trzeba zobaczyć. W Warszawie znajduje się najwyższy budynek w Polsce, czyli Pałac Kultury i Nauki. Warto też udać się na Powązki, które są najstarszym i najpiękniejszym cmentarzem w stolicy.
Obok zabytków Warszawa oferuje inne atrakcje. Zaliczają się do nich Królewski Łazienki, które są ogromnym kompleksem pałacowo-parkowym. Miłośników pięknych widowisk warto zaprosić do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie w każdy weekendowy wieczór można być świadkiem wspaniałych multimedialnych pokazów. Ludzie nauki powinni się udać do Centrum Nauki Kopernik, gdzie można samemu można przeprowadzić eksperymenty. Będąc w Warszawie należy zobaczyć Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało otwarte 60 lat po wybuchu powstania.
Atrakcje turystyczne Warszawy zapadną w pamięć każdego turysty. W tym mieście nie można się nudzić, a przy okazji warto poznać tragiczną historię tego miasta.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

atrakcje-turystyczne-warszawy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Agroturystyka nad Biebrzą i agroturystyka Lubelskie

    Agroturystyka nad Biebrzą i agroturystyka Lubelskie

    Agroturystyka Lubelskie i Agroturystyka nad Biebrzą Agroturystyka nad Biebrzą Wyjazd wypoczynkowy do gospodarstwa agroturystycznego to świetny pomysł na spędzenie urlopu, wakacji czy innych wolnych dni w roku. Agroturystyka nad Biebrzą oferuje noclegi i wypoczynek dla amatorów pięknych krajobrazów i natury. Planując odpoczynek możemy kierować się popularnością miejsca, ilością atrakcji i zabytków, jakie oferuje dana lokalizacja.

  • Hotel i restauracja Wałbrzych

    Hotel i restauracja Wałbrzych

    Wałbrzych – tu warto się zatrzymać Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym, akademickim i naukowym. Dawniej miasto było bardzo ważnym i potężnym ośrodkiem przemysłowym Dolnego Śląska. Obecnie powoli miasto wykorzystuje swoje atrakcje, aby stać się także ośrodkiem turystycznym. Warto się tu zatrzymać choć na chwilę, aby poznać walory turystyczne togo miejsca, a najlepsze miejsce na bazę wypadową