|  | 

Hobby

Atrakcje na Warmii i Mazurach

Atrakcje na Warmii i Mazurach
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

turystyka (7)Warmia i Mazury są doskonałym miejscem na spędzenie letnich wakacji. Oprócz popularnych atrakcji, do których należy kanał Ostródzko-Elbląski i zamek w Reszlu jest też tutaj wiele innych miejsc, o których wiedzą tylko i wyłącznie tamtejsi mieszkańcy. Województwo Warmińsko-Mazurskie składa się głównie z wielu małych wiosek, gdzie także znajduje się mnóstwo różnych atrakcji. W tych małych wioskach znajduje się grobowiec piramida, polodowcowe głazowisko oraz Park Dzikich Zwierząt. Grobowiec Piramida znajduje się na skraju Puszczy Boreckiej. Tutaj można też uprawiać różne formy turystyki. Znajduje się też tu grobowiec pruskiej rodziny Fahrenheitów, którzy kiedyś byli właścicielami tych ziem. Twórcą grobowca w kształcie piramidy był Bertel Thorvaldsen. Natomiast w Elblągu znajduje się piękna Starówka. Znajdował tu się kiedyś zamek krzyżacki, który został zniesiony w czasie wojny. Dziś nad Kanałem Elbląskim znajdują się jego pozostałości. Do atrakcji Elbląga należy też Kościół Mariacki oraz Klasztor Dominikanów. Natomiast Kanał Ostródzko-Elbląski należy do zabytków techniki hydrologicznej i jest on jedynym szlakiem wodnym tego typu w Europie.

Ciekawe wpisy o turystyce i podróżach:

atrakcje-na-warmii-i-mazurach

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Hotel i restauracja Wałbrzych

    Hotel i restauracja Wałbrzych

    Wałbrzych – tu warto się zatrzymać Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym, akademickim i naukowym. Dawniej miasto było bardzo ważnym i potężnym ośrodkiem przemysłowym Dolnego Śląska. Obecnie powoli miasto wykorzystuje swoje atrakcje, aby stać się także ośrodkiem turystycznym. Warto się tu zatrzymać choć na chwilę, aby poznać walory turystyczne togo miejsca, a najlepsze miejsce na bazę wypadową

  • Hotele Kujawsko Pomorskie

    Hotele Kujawsko Pomorskie

    Wynajęcie hotelu na imprezę firmową Wynajęcie hotelu na imprezę firmową może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Takie imprezy powinny być odpowiednio zorganizowane, tak aby uczestnicy mogli skupić się na dobrej zabawie i nawiązywaniu lepszych relacji ze swoimi współpracownikami. Dobrym pomysłem mogą okazać się przede wszystkim hotele Kujawsko Pomorskie, których na terenie tego województwa nie brakuje.